Boşandığı kocasına inatla bakın ne hale geldi

Kocası onu kilolu diye beğenmiyordu. Malesef k-adın ne yapsa ne etse zayıflayamıyordu . Artık kocası sana katlanamıyorum diyerek boşanmak istediğini söyledi ve Boşandığı kocasına inatla bakın ne hale geldi.Büyükaydınlı’nın hedefi 60 kiloya kadar düşmek.

Azmiyle çevresine örnek olan Büyükaydınlı,yaptığı açıklamada, gençliğinden beri hafif kilolu olduğunu ancak evde yaşadığı sorunlar, stres ve üzüntü nedeniyle 1 yılda 145 kilograma kadar çıktığını söyledi.

Kilosu nedeniyle eşinin kendisini boşadığını, çocuklarının bile kendisinden utandığını anlatan Büyükaydınlı, “İki oğlum var. Küçük olan veli toplantılarına gitmemi istemiyordu.Kimsenin annesi senin gibi kilolu değil, sen niye böylesin’ diyordu. Aldığım kilolar nedeniyle tek başıma bir iş yapamıyor, sokağa çıkamıyordum. İnsanlar beni hor görüyor, dışlıyordu. Psikolojim bozulmuştu. Üzerime giyecek kıyafet dahi bulmakta sıkıntı çekiyordum” dedi.Kiloları nedeniyle karaciğerinde yağlanma oluştuğunu ve sağlık sorunları başladığını belirten Büyükaydınlı, bunun üzerine doktora başvurduğunu ifade etti.

Doktorun midesine kelepçe takılması önerisini kabul etmediğini dile getiren Büyükaydınlı, “Spor ve diyet yaparak kilo verebileceğime inandığım için kabul etmedim. Bir gün evde yemek yerken, çocuklarım ‘anne ne olacak bu halin’ dediler. Sinirlenip masaya yumruğumu vurarak, kapıyı çarpıp sokağa çıktım. Şahinbey Belediyesi’nin mahallemizde açtığı sosyal tesise gelerek, spora ve diyete başladım” diye konuştu. Büyükaydınlı, hiçbir I*laç kullanmadığını, tamamen kendi çabasıyla kilo verdiğini söyledi.

Kilo verdikçe öz güveninin yerine geldiğini, eski eşinin de kendisiyle barışmak istediğini öne süren Büyükaydınlı, “Kilo verdikten sonra hayatımda güzel gelişmeler oldu. Artık toplum içine rahatlıkla çıkabiliyor, çarşıya giderek kıyafetler alabiliyorum” dedi. Çocuklarının da artık mutlu olduğunu ifade eden Büyükaydınlı, şöyle devam etti. “Bana çok destek oldular, teşvik ettiler. Önceden üzerime kıyafet bulamaz, diktirmek zorunda kalırdım. Artık kendime yeni sayfa açtım. Eskiye dair her şeyi hayatımdan silmek için eski kıyafetlerimi yakacağım. Kilo vermek için bazı insanlar mide küçültüyor, ilaç kullanıyor.

Aslında bu gibi operasyonlar yanlış. Bence en sağlıklısı yürüyüş yapmak ve az yemek yemekti. Büyükaydınlı, Gaziantep yemeklerinin ününe dikkati çekerek, lezzetli yemekler karşısında kendisini zor tuttuğuna işaret etti. Sağlanan hizmetten dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve hocalarına teşekkür eden Büyükaydınlı, “Allah razı olsun. Onun sayesinde hayata döndüm. Biraz daha kilo verdikten sonra belediyenin açtığı diğer kurslara katılacağım” diye konuştu. Azimle zayıflayan bayan

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir